Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum


#1 2008-11-12 21:11:46

Zen-Aku

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 79
Punktów :   
Ulubiona rasa: Mroczne Elfy i Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Fey, Ludzie i Krasnoludy
Jednostka: Blackguard, Dark Rider, DK
Tytan: Lord Bane, Kargoth

Mroczne Elfy vs Ludzie

Co jednak nie zmienia faktu, że armia Nieumarłych w końcowym etapie jest skuteczniejsza, ba, nawet Mroczne Elfy są w stanie wystawić silną armię, która nie straci dużo na szybkości. W końcu królowe pająków, zabójcy i sorcerery nie są wolnymi jednostkami. Atak Ludzi też nie jest nie do powstrzymania, zważywszy że magów raczej nie będzie tylu, co rycerzy, więc w konsekwencji wystarczy kilku dobrych lataczy na stanie.

Offline

 

#2 2008-11-13 18:30:42

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

zważywszy że magów raczej nie będzie tylu, co rycerzy

Ale zważywszy na siłę magów... najprostsza w świecie taktyka (jednocześnie niezwykle skuteczna): szturm Rycerzy healowanych przez Białych Magów. Należy dodać mocne ulepszenie z Katedry (wzrost szybkości oraz statu walki, podwójne (przeciwko nieumarłym potrójne) obrażenia, podczas ataku wroga na bazę (o ile jest "zły") mamy wsparcie w postaci Świętego Słowa oraz Rytuału Dnia) oraz ilosć many magów (badania nad Mistycyzmem) i mamy naprawdę mocną armię. Już nie wspominam o Czerwonych Magach uodparniających jednostki na Ogień i powodujące spore zniszczenia oraz Czarni- w walce również skutecznie, do tego wysysający manę.
Assasin może i jest szybki, ale o ile nie wypadnie mu zabójstwo to w walce wręcz nie ma szans nawet z najemnikiem. Królowe Pająków? Rycerze je rozniosą a Magowie uleczą zatrucie.

zaś sami magowie odstają od Sorcererów

Kłóciłbym się. Magowie są silniejsi i przydatniejsi. Od innych generałów (np. od Króla Minotaura czy Blackguarda, choć ten ostatni też jakąś wyjątkową siłą nie powala, jest po prostu dobry) może i są słabsi, ale od Czarnoksiężników? Bez przesady.

Z Nieumarłymi muszę przyznać- może być problem. Ale nie ma takiej armii, której by nie dało się załatwić.


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#3 2008-11-13 19:38:54

Zen-Aku

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 79
Punktów :   
Ulubiona rasa: Mroczne Elfy i Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Fey, Ludzie i Krasnoludy
Jednostka: Blackguard, Dark Rider, DK
Tytan: Lord Bane, Kargoth

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Nerevan napisał:

od Czarnoksiężników? Bez przesady.

Czarnoksiężnicy mają przydatniejsze czary (przywołanie Zombie za darmo napełnia kopalnie, pilar ognia pozwala się bronić przed wszystkim, a zamiana w noc jest bardzo korzystna dla M. Elfów - najbardziej sprzyjające warunki), a do tego zadają potężne dmg, które dodatkowo możemy podwyższyć, a pragnę zaznaczyć, że Czarnoksiężnik nie jest generałem i dodatkowo produkuje się krócej od magów. Jaki wniosek? Magów będzie mniej, nawet jeśli nie będą to duże różnice, zawsze lepiej mieć Czarnoksiężnika. A co do Blackguarda - z pewnością ma lepsze zaklęcie (niewidzialność = atakowanie z zaskoczenia + eksploracja mapy bez zagrożeń) i jest lepszy w walce. Co do M. Elfów, to nie zapominajmy o demonach. Jak je przywołać? Z pozoru jest to nieopłacalne, bo szansa jest niska, ale w więzieniu wykupujemy za marne kilkaset złota 20 niewolników i każemy im się poświęcić - szansa na demona stuprocentowa, a krok ten można powtarzać. O sile demona nie muszę mówić? Dodatkowo że powstaje bez nakładu czasu.

Offline

 

#4 2008-11-14 16:37:35

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

przywołanie Zombie za darmo napełnia kopalnie

U Ludzi to nie problem- chłopi są tani i ma się ich na 1 poziomie.

pilar ognia pozwala się bronić przed wszystkim

Czerwony Mag i Czarny Mag mają zaklęcia z większym obszarem. Do tego Czarny Mag wysysa manę, co stawia Czarnoksiężników w raczej niekomfortowej sytuacji, gdy są cięci przez Rycerzy.

a zamiana w noc jest bardzo korzystna dla M. Elfów - najbardziej sprzyjające warunki

A ja wtedy Rytuał Dnia. A że tani jest, to nie ma problemu.

a do tego zadają potężne dmg, które dodatkowo możemy podwyższyć

Też mi. Biały jest lecznikiem, więc tą 25 można mu wybaczyć. Zaś Czerwony ma 35, Czarny 40. Czarnokiężnik bez ulepszenia 25. Więc gdzie tu takie "potężne" dmg? Nie wspominam już o tym, że magowie mają więcej Hp, lepszy armor, jedynie w szybkości są gorsi o "aż" 3-4 punkty.

(niewidzialność = atakowanie z zaskoczenia + eksploracja mapy bez zagrożeń)

Poza tym w walce są raczej słabi.


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#5 2008-11-14 18:09:51

Zen-Aku

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 79
Punktów :   
Ulubiona rasa: Mroczne Elfy i Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Fey, Ludzie i Krasnoludy
Jednostka: Blackguard, Dark Rider, DK
Tytan: Lord Bane, Kargoth

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Nerevan napisał:

U Ludzi to nie problem- chłopi są tani i ma się ich na 1 poziomie.

Nie mówiłem, że zombie jest praktyczny dla Ludzi, ale dla Elfów bardzo, więc czar robiący go jest niezwykle przydatny.

Nerevan napisał:

Czerwony Mag i Czarny Mag mają zaklęcia z większym obszarem. Do tego Czarny Mag wysysa manę, co stawia Czarnoksiężników w raczej niekomfortowej sytuacji, gdy są cięci przez Rycerzy.

A kto do tego dopuści? Każdy z rycerzy może paść po jednym ciosie od assassina (9% to wcale nie tak mało), dodatkowo będąc zatrutym przez łuczników - a ci strzelają ciągle, więc są w stanie ponawiać zatrucia. I nie zapominaj o demonach, bo to że komp nie umie ich robić, nie znaczy, że ich nie ma u M. Elfów.

Nerevan napisał:

A ja wtedy Rytuał Dnia. A że tani jest, to nie ma problemu.

Tak możesz się długo bawić, bo zamiana w noc kosztuje tylko manę czarnoksiężników, co jest tańsze nawet od rytuału.

Nerevan napisał:

Czarnokiężnik bez ulepszenia 25. Więc gdzie tu takie "potężne" dmg?

Z ulepszeniem ile? 40... A nie jest generałem i nie produkuje się bardzo długo, w przeciwieństwie do czerwonych i czarnych magów, jest też tańszy i szybszy, a także ma przydatniejsze czary.

Nerevan napisał:

Poza tym w walce są raczej słabi.

W walce są bardzo dobrzy, zadają 40 dmg, mogą być niewidzialni i zatruwają. Ich jedyną wadą jest czas produkcji, poza tym - nie mają wad i na pewno są lepszymi generałami od byle jakich magów, są lepiej opancerzeni, ale też szybsi.

Offline

 

#6 2008-11-14 19:06:31

Pan Gnój

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 27
Punktów :   -5 
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy i wszystkie Elfy
Najmniej lubiana rasa: Ludzie
Jednostka: Grabieżca
Tytan: Balora

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Dla mnie są to Mroczne Elfy (Koragg, nie załamuj się, że się z Tobą zgadzam). Takie wojska, jak szkielety, pająki i łucznicy bardziej do mnie przemawiają, niż giermkowie i pikinierzy. Ludzie się za wolno rozwijają, a ich rozwój zależy od kasy, kasy i jeszcze raz kasy. Nie stać na wystawienie pożądnej armii, jeśli nie mamy opanowanych kopalń na przynajmniej połowie mapy, a na to Mroczne Elfy nie pozwolą, bo wczesną armię mają znacznie lepszą, jak i generała w późniejszym etapie również. Czarnoksiężnicy są dużo groźniejsi od magów, bo mamy ich zazwyczaj więcej, a zadają duże obrażenia od magii i mają spory zasięg.

Offline

 

#7 2008-11-14 21:00:19

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

jeśli nie mamy opanowanych kopalń na przynajmniej połowie mapy

Zazwyczaj starczają mi 2-3 kopalnie złota, aby owy surowiec przybywał w ekspresowym tempie (badania w Targowisku). Więc owo stwierdzenie jest lekką przesadą.

Co do Rycerzy padających od Assasynów- Assasyni padają pod ciosami Rycerzy jak muchy, gdy każdy Rycerz (zwykły!) zadaje min 40 obrażeń (Płatnerstwo), ma duże bonusy do szybkości i walki oraz zadaje podwójne (czyli razem 80) obrażenia. Więc Assasynów Rycerze mają w poważaniu. Zatrucia? Od czego są Biali Magowie.

Tak możesz się długo bawić, bo zamiana w noc kosztuje tylko manę czarnoksiężników, co jest tańsze nawet od rytuału.

Tobie szybciej skończy się mana u czarnoksiężników, niż mi kryształy, których Ludzie mają od groma.

W walce są bardzo dobrzy, zadają 40 dmg (Wypowiedź o Mrocznych Strażnikach-Nev)

To ma być argument? Do tego Blackguardzi nie mają żadnych sensownych usprawnień. Już Rycerz w walce wręcz jest skuteczniejszy ( z upragde, o które wcale nietrudno).

Trochę mnie zirytował ten temat. Czy ja powiedziałem, że Ludzie są lepsi od Mrocznych? Nie. Broniłem tylko Ludzi przed zarzutami, że tak łatwo da się im skopać tyłki w temacie o Ludziach. Więc cokolwiek- ja tego tematu osobiście nie akceptuje, nadal piszę jak w temacie "Ludzie". Dałem pusty głos.

Ostatnio edytowany przez Nerevan (2008-11-14 21:04:48)


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#8 2008-11-14 21:10:51

Zen-Aku

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 79
Punktów :   
Ulubiona rasa: Mroczne Elfy i Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Fey, Ludzie i Krasnoludy
Jednostka: Blackguard, Dark Rider, DK
Tytan: Lord Bane, Kargoth

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Nerevan napisał:

Zatrucia? Od czego są Biali Magowie.

Nie odtrujesz, bo prędzej mana im się skończy. Łucznicy za każdą salwą są w stanie odnowić zatrucie, więc magowie albo nie zdążą, albo nie wyrobią z maną.

Nerevan napisał:

To ma być argument? Do tego Blackguardzi nie mają żadnych sensownych usprawnień. Już Rycerz w walce wręcz jest skuteczniejszy ( z upragde, o które wcale nietrudno).

A po co im usprawnienia? Mają bardzo dobry pancerz, są szybcy i zatruwają, a ponadto rzucają na siebie niewidzialność. Są jednymi z najlepszych generałów w grze, ich jedyną wadą jest czas szkolenia.

Offline

 

#9 2008-11-14 21:14:22

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Są jednymi z najlepszych generałów w grze, ich jedyną wadą jest czas szkolenia.

Tak IMO nie dorastają do pięt Królom Minotaurów...

A po co im usprawnienia?

Spytaj Rycerzy, którzy łącznie z upragde otrzymują: +4 Walka, +2 Szybkość, +10 Obrażenia, Obrażenia x2 (vs. Nieumarli x3), +2 do każdego rodzaju pancerza. I dzięki temu Rycerze w walce kładą Blacków.

Ostatnio edytowany przez Nerevan (2008-11-14 21:14:59)


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#10 2008-11-14 21:19:51

Pan Gnój

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 27
Punktów :   -5 
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy i wszystkie Elfy
Najmniej lubiana rasa: Ludzie
Jednostka: Grabieżca
Tytan: Balora

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Zazwyczaj starczają mi 2-3 kopalnie złota, aby owy surowiec przybywał w ekspresowym tempie (badania w Targowisku). Więc owo stwierdzenie jest lekką przesadą.

Moim zdaniem nie jest. Napisałem "kasa", wiem, źle się wyraziłem - ale chodziło mi o surowce w ogóle. Nie można liczyć, że mając pająki i znacznie lepszych łuczników, oraz lepszą wczesną kawalerię, Mroczne Elfy będą czekały na rozwój wroga. Ludzie nie mają szans we wczesnym etapie gry, a później stają się bardzo kosztowni zarówno w surowcach, jak i w czasie szkolenia. U Mrocznych Elfów tylko generał robi się wyjątkowo długo, resztę armii można wystawić szybko, łatwo i tanio, a więc Mroczne Elfy mają praktycznie zawsze przewagę liczebną i ośmielę się powiedzieć, że ta przewaga będzie czymś więcej, niż kilkoma czarnoksiężnikami. Królewskie pająki mogą bez końca mnożyć swoje "dzieci", a same nie są słabe - chodzi mi o to, że pająki robi się szybko i atakuje nimi wroga w jak najkrótszym czasie. Ludzie nie mają czym powstrzymać tego ataku, ponieważ ich wczesna armia jest po prostu żałosna, a dalszy rozwój kosztowny i czasochłonny. Żadną rasą nie męczyłem się tak jak Ludźmi, nawet nie próbowałem nimi jechać kampanii, bo w niektórych prowincjach o zwycięstwo byłoby zbyt trudno. Żadna rasa, poza Nieumarłymi, nie potrzebuje tak dużego zaplecza gospodarczego, ale Nieumarli przynajmniej robią wojska szybko, natomiast u Ludzi armia produkuje się horrendalnie długo i jest horrendalnie droga.

Offline

 

#11 2008-11-15 11:10:32

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Ludzie nie mają czym powstrzymać tego ataku

A Najemnik to pies? Zważywszy na to, że po ulepszeniach ma staty niemal tak dobre jak Smoczy Rycerz, jest tańszy i szybko się produkuje. Do tego jest szybszy. Tylko latających nie może atakować.

Żadną rasą nie męczyłem się tak jak Ludźmi

Rasa, którą najłatwiej podbiłem Etherie- Minosy. Druga w tym rankingu- Ludzie. Szybciej i łatwiej nawet od Wysokich Elfów i Demonów.

U Mrocznych Elfów tylko generał robi się wyjątkowo długo, resztę armii można wystawić szybko, łatwo i tanio

Tak. Tyle, że Rycerze mogą wziąć bardzo dużo na klatę. Po ulepszeniach z Kuźni (które mam zazwyczaj wykupione na 2 poziomie Pałacu) sprawiają, że to chodzące (tj. jeżdżące) czołgi. I zarąbać je jest strasznie trudno. A oni sami mają wiele jednostek Mrocznych Elfów na 2-3 hity, ba, taki pająk to będzie miał duże szczęście, jeśli zdąży zatruć Rycerza! (podwójne dmg! Do tego ze świetnym dps bo Rycerze są szybcy).

I mam nadzieję ostatni raz wypowiadam się na temat długiej produkcji. Na początku są problemy TYLKO ze złotem, reszta się odkłada, dzięki czemu nie ma z nimi problemów. Po wbiciu 8 chłopów w kopalnie złota problem ten jest już bardzo mały. Po ulepszeniu dochodów w Targowisku problem znika. A Rycerze? Zawsze mam co najmniej 3 stajnie, często nawet 4, dzięki czemu armia Rycerzy jest gotowa bardzo szybko. A oddział Rycerzy może sam obronić bazę przed o wiele liczebniejszym wrogiem.
I co za idiota z Mrocznymi Elfami będzie się pchał do bazy Ludzi? Nawet sama Katedra może zniszczyć dużą część armii Mroczych(a Święte Słowo kosztuje kryształy, których mamy duuużo)!


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#12 2008-11-15 17:39:22

Pan Gnój

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 27
Punktów :   -5 
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy i wszystkie Elfy
Najmniej lubiana rasa: Ludzie
Jednostka: Grabieżca
Tytan: Balora

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

A Najemnik to pies? Zważywszy na to, że po ulepszeniach ma staty niemal tak dobre jak Smoczy Rycerz, jest tańszy i szybko się produkuje. Do tego jest szybszy. Tylko latających nie może atakować.

Szczerze mówiąc, najemnik jest najgorszą kawalerią w grze. Jeźdźcy Barbarzyńców są tańsi, a w konsekwencji liczniejsi i mają większe znaczenie na placu boju. Smoczy rycerz to w ogóle inna bajka, jedna z najlepszych konnic w grze, o ile nie najlepsza - ja osobiście uważam, że najbardziej praktyczna.

Tak. Tyle, że Rycerze mogą wziąć bardzo dużo na klatę. Po ulepszeniach z Kuźni (które mam zazwyczaj wykupione na 2 poziomie Pałacu) sprawiają, że to chodzące (tj. jeżdżące) czołgi. I zarąbać je jest strasznie trudno. A oni sami mają wiele jednostek Mrocznych Elfów na 2-3 hity, ba, taki pająk to będzie miał duże szczęście, jeśli zdąży zatruć Rycerza! (podwójne dmg! Do tego ze świetnym dps bo Rycerze są szybcy).

Najpierw Mroczne Elfy muszą Ci pozwolić na zrobienie rycerzy - a zapewniam, że każdy zaatakuje zanim rycerze wkroczą do gry, tym samym masakrując wczesną armię Ludzi. Mroczne Elfy są niedrogie, szybko robią armię i są przyjemni w prowadzeniu, kawaleria jest tańsza, a w konsekwencji będzie też liczniejsza, piechota w postaci szkieletów i pająków to jeden z najlepszych combosów w grze, łucznicy zatruwają i mają dobre staty. Wczesna armia Ludzi nie ma szans, a późnej armii Ludzie mogą już nie zdążyć zrobić.

I co za idiota z Mrocznymi Elfami będzie się pchał do bazy Ludzi?

Ja. Nie będziesz miał ani katedry, ani rycerzy, a żałosna początkowa armia Ludzi padnie pod ciosami pająków, szkieletów i łuczników. Początkowej siły Elfów nie można lekceważyć, a w późniejszej grze też mają duże szanse na zwycięstwo. Kto mi powie, że generałowie, czarnoksiężnicy, zabójcy i demony są słabymi i niepraktycznymi jednostkami? Nikt. Późna armia Elfów może nie ma tak drastycznej przewagi nad Ludźmi, ale spokojnie może z nimi rywalizować - i nie potrzebuje gospodarki opartej na połowie mapy, bo wróg na to zazwyczaj nie pozwoli.

Offline

 

#13 2008-11-17 16:59:59

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Późna armia Elfów może nie ma tak drastycznej przewagi nad Ludźmi, ale spokojnie może z nimi rywalizować - i nie potrzebuje gospodarki opartej na połowie mapy, bo wróg na to zazwyczaj nie pozwoli.

No patrz... Ja uważam M. Elfy za mocną, nawet za bardzo mocną rasę. Sęk w tym, że nie uważam, że Ludzie skopią tyłki elfiakom jak leci, ale i elfy tak łatwo jak niektórzy myślą nie zjadą Ludzi.. Ba, ostatnio gram Mroczniakami .
Początkowa armia Ludzi- w zasadzie taka AŻ żałośnie słaba nie jest (choćby ten biedny najemnik- jak na drugi poziom to wręcz rarytas, tylko potem nie daje rady), pikinierzy jako tako dają sobie radę (zwłaszcza po ulepszeniach w Pałacu- tylko, że te robię tylko gdy kasy zbywa, bo na starcie może być ciężko), giermków po prostu czasami szkoda mi robić (ZŁOTO! TYLE ZŁOTA ZA TAKIE COŚ?!?). Najemnikami w większości wypadków radzę sobie doskonale- jak już mówiłem, po ulepszeniach z Kuźni ich sprawność bojowa (ogólna, nie vs. smoki i latające) może nawet konkurować z lepszymi jednostkami (w miarę rozsądku oczywiście).
Ogólnie bronię Ludzi chyba z sentymentu (każdy na moim miejscu chyba już dawno by się poddał...chyba), jest to pierwsza rasa, jaką grałem, ba, najdłużej nimi gram i to właśnie nimi odniosłem najwięcej sukcesów- więc trochę mnie drażni jak ktoś tą rasą poniewiera .


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#14 2008-11-18 17:17:46

Black Alamar

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 17
Punktów :   -2 
Ulubiona rasa: Mroczne Elfy!
Najmniej lubiana rasa: Istoty Lasu, Ludzie
Jednostka: Blackguard, Dark Rider
Tytan: Kargoth lub Lunarion
Profesja: Nekromanta/Iluzjonista

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Nerevan napisał:

elfy tak łatwo jak niektórzy myślą nie zjadą Ludzi

Jeśli szybko dojdzie do starcia, to zjadą właśnie tak łatwo.

Przede wszystkim Elfy nie mają tak spieprzonej gospodarki (to, na co Sala zwracał uwagę, jest naprawdę sporym problemem, a z tą połową mapy niewiele przesadził) Jeśli już zdobędziemy te kopalnie Ludźmi, to jak je niby utrzymać? Jak? A Elfy mają jeszcze feniksy, więc gdy dojdą do gniazda i zaczną je produkować w dużych liczbach (nic takiego, są przecież niezbyt drogie i szybko się robią), to utrzymanie kopalń graniczy z cudem, bo u nas konwertuje tylko bohater i magowie, a ci z kolei są cholernie kosztowni i czasożerni. Już nie wspominam, że blackguardy i tak lepiej radzą sobie w walce, niż magowie (po minotaurze najlepszy generał walczący wręcz), a assassiny i sorcerery to niemały problem, gdy non stop musimy dbać o to głupie utrzymanie się przy zasobach...

Offline

 

#15 2008-11-18 18:47:03

Kligor

http://i49.tinypic.com/34dljes.jpg

Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 17
Punktów :   
Ulubiona rasa: Krasnoludy i M. Krasnoludy
Najmniej lubiana rasa: Leśne Elfy albo Fey
Jednostka: Wij
Tytan: Lunarion
Profesja: Zabójca i Piromanta

Re: Mroczne Elfy vs Ludzie

Czytam te wasze posty i dziwię się jak można wypisywać takie głupoty... Gospodarka Ludzi spieprzona? Ciekawe tym bardziej że Mroczne Elfy mają cholernie drogie jednostki które nie grzeszą przydatnością Fakt M. Łucznicy zatruwają ale to nie jest wart ich ceny i prędkości produkcji. Gdyby nie poison to właśnie ich bym posadził jako najgorszą jednostkę dystansową. Dark Riderzy może i mają ten swój 3x dmg przeciw Bohaterom ale spójrzcie na to ile kosztują! To właśnie Mroczniaki kuleją na początku ze swoimi beznadziejnymi jednostkami jak na 1 i 2 poziom. No dobra te wasze Szkielety przydają się ale nie mają szans gdy przeciwnik dotrzyma do 2 levelu. Pająki przydają się do zatruwania ale giną od strzał głupich Giermków. Spider Queeny które są odrobinę później można spokojnie zagiąć (choćby Najemnicy). Pikinierzy są lepsi od Szkieletów (mimo że przegrywają 1 na 1) co świadczy fakt że ich włócznie robią z DR rzeź. Gdy Ludzie dojdą do bardziej zaawansowanej kawalerii Elfy z reguły nie mają szans. Nawet Czarnoksiężnicy ze swoim Słupem Ognia giną jak muchy. Jedynie kto jeszcze może się przeciwstawić Knightom to Zabójcy. Magowie leczą i niszczą resztę jednostek. Sprawić trud może jeszcze Blackguard ale bez żadnego konkretnego wsparcia staje się kupką popiołów.


"Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza, jednym jesteś ty a drugim jest śmierć..."

Offline

 

Nasi Sojusznicy


Tajemnice Antagarichu | Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6,7 Forum
e-Gildia Graczy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dobry-mudzyn.pun.pl www.drahle.pun.pl www.inicjatywalubuska.pun.pl www.elders.pun.pl www.perlenoire.pun.pl